Real-servis CZ s.r.o    Volejte: +420 318 660 092

Aktuality

Rady pro pronajímatele nemovitostí

    Spoluprací se zkušeným realitním makléřem můžete celý proces pronájmu Vaší nemovitosti značně urychlit a pronajmou svou nemovitost za vyšší cenu než ti, co si nemovitost pronajímají sami.

PROHLÍDKA VAŠÍ NEMOVITOSTI REALITNÍM MAKLÉŘEM

    Prohlídka Vaší nemovitosti je důležitá pro určení výše měsíčního nájmu. Při stanovení reálné výše nájmu hraje roli nejen nemovitost jako taková (stáří, stav a vybavení), ale i okolí (občanská vybavenost, apod.) a aktuální nabídka nemovitostí k pronájmu v dané lokalitě.

PŘÍPRAVA VAŠÍ NEMOVITOSTI K PRONÁJMU

    Ještě před tím, než nabídnete svou nemovitost k pronájmu, je důležité důkladně ji připravit a co nejvíce zvýšit její atraktivitu. Při první prohlídce Vám realitní makléř poradí důležité tipy a doporučení pro co nejrychlejší a nejsnadnější pronájem Vaší nemovitosti.
    Nemovitost by měla působit čistě a upraveně, aby první dojem zájemce o pronájem byl co možná nejlepší. Při fotografování Vaší nemovitosti doporučujeme odstranit osobní předměty či rodinné fotografie.

UZAVŘENÍ ZPROSTŘEDKOVATELSKÉ SMLOUVY

    Náš makléř vás pečlivě seznámí s podmínkami spolupráce. Jestliže dojde k dohodě, uzavřete s naší realitní kanceláří zprostředkovatelskou smlouvu pro výhradní zastupování při pronájmu Vaší nemovitosti. Tato smlouva zajišťuje serióznost průběhu pronájmu, obsahuje dohodnuté podmínky a zakládá oprávnění makléře nemovitost nabízet k pronájmu a jednat se zájemci.   Nemovitost by měla působit čistě a upraveně, aby první dojem zájemce o pronájem byl co možná nejlepší. Při fotografování Vaší nemovitosti doporučujeme odstranit osobní předměty či rodinné fotografie.

ZPRACOVÁNÍ PRODEJNÍ PREZENTACE VAŠÍ NEMOVITOSTI

    Náš makléř zpracuje profesionální prezentaci Vaší nemovitosti pro inzerci na předních celorepublikových i místních realitních portálech a na našich webových stránkách a vývěsních skříních. Prezentace obsahuje veškeré obecné a technické informace o Vaší nemovitosti, fotodokumentaci, půdorysy a další případné dokumenty či informace. Poté bude Vaše nemovitost vložena na výše uvedené realitní portály.

PROHLÍDKY VAŠÍ NEMOVITOSTI

    Náš makléř vybere vhodné zájemce o prohlídku Vaší nemovitosti z naší databáze klientů a zároveň po dohodě s Vám zajistí prohlídky nemovitosti. Stejně tak zajistí prohlidky i s dalšími zájemci, kteří reagují na naší inzertní nabídku. Tím šetří váš čas i soukromí.

REZERVAČNÍ SMLOUVA

    V případě, že se zájemce za dohodnutých podmínek rozhodne pro pronájem Vaší nemovitosti, uzavře s ním naše realitní kancelář rezervační smlouvu, podle níž klient složí rezervační poplatek. Pronájem Vaší nemovitosti je tak pro zájemce rezervován do doby podpisu nájemní smlouvy.

NÁJEMNÍ SMLOUVA

    Naše realitní kancelář pro Vás vypracuje nájemní smlouvu, která bude ošetřovat podmínky pronájmu Vaší nemovitosti. Dále zajistíme podpis nájemní smlouvy oběma smluvními stranami.

PŘEDÁNÍ NEMOVITOSTI K PRONÁJMU

    Při předání Vaší nemovitosti k pronájmu sepíšeme předávací protokol, ve kterém budou uvedeny stavy měřících zařízení a stav nemovitosti včetně jejího vybavení a příslušenství.